چگونه با آب لاغر شویم؟

مقالات نقش آب در سلامت بدن
1400.05.06
اگر تصمیم گرفته‌اید لاغر شوید، رژیم آب‌درمانی می‌تواند گزینه‌ی مطلوبی برای شما باشد. آب بهترین مکمل غذایی برای بدن است. […]

اگر تصمیم گرفته‌اید لاغر شوید، رژیم آب‌درمانی می‌تواند گزینه‌ی مطلوبی برای شما باشد. آب بهترین مکمل غذایی برای بدن است. با نوشیدن آب سالم در یک برنامه‌ی مشخص می‌توانید با آب لاغر شویم. آب نه تنها باعث چاقی نمی‌شود، بلکه یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای لاغر شدن است. اما چگونه با آب لاغر شویم؟ در این مقاله بطور کامل آب‌درمانی و چگونگی استفاده از آب برای لاغر شدن را بررسی و تشریح می‌کنیم.

روزانه باید چقدر آب خوریم تا لاغر شویم؟

بدن انسان بطور میانگین روازنه به 8 لیوان آب سالم نیاز دارد. آب معدنی آبی سالم است که می‌توانید در برنامه روزانه خود برای تامین آب مورد نیاز بدن، از 4 بطری 500 سی سی استفاده کنید. البته بهتر است بدانید که میزان آب مورد نیاز برای هر فردی ممکن است اندکی متفاوت باشد.

هر چه میزان فعالیت فیزیکی و تحرک فرد بیشتر باشد، به آب بیشتری نیاز دارد. بسته به اینکه در کدام منطقه‌جغرافیایی زندگی می‌کنید، نوع و میزان فعالیت و فصلی که در آن قرار دارید، به میزان آب متفاوتی نیاز دارید. چنانچه بیش از حد آب بخورید ممکن است عملکرد دستگاه‌ها و اندام‌های بدن‌تان دچار اختلال جدی شود.

البته اگر دیابت یا قند خون نداشته باشید، درصورتی‌که تمایل به نوشیدن آب بیشتری دارید، مشکلی ندارد. اما بهتر است قبل از اینکه رژیم لاغری خود را شروع و تنظیم کنید یک آزمایش چکاپ بدهید تا بدانید که بدن‌تان در چه وضعیتی قرار دارد. آب متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، با خرید آب معدنی کوچک می‌توانید هم نوشیدن آب را برای خود ساده‌تر کنید و هم آبی سالم و گوارا را بنوشید.

رژیم آب و آب‌درمانی چگونه باعث کاهش وزن می‌شود؟

رژیم آب‌درمانی همانطور که از نامش پیداست، فرایندی است که در طی پروسه‌ی آن فقط مجاز به نوشیدن آب هستید. به دلیل اینکه آب متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، در ادامه می‌تواند باعث لاغری شود. آب‌درمانی یا روزه‌آب بسته به شرایط فرد می‌تواند سه تا 7 روزه باشد. در این مدت فقط باید آب بنوشید و از نوشیدن یا خوردن هر چیز دیگری خودداری کنید.

1.      آیا در فرایند رژیم آب‌درمانی شکم بزرگ نمی‌شود؟

نگران نباشید آب شما را چاق نمی‌کند! با آب‌درمانی فرایند سوخت‌و‌ساز بدن افزایش پیدا می‌کند، بطوری‌که با آب انرژی بیشتری خواهید داشت و از سمت دیگر کالری بیشتری نیز می‌سوزانید. آب‌درمانی رژیمی سخت است؛ پزشکان متخصص به همین دلیل در کنار رژیم آب یا روزه‌آب توصیه می‌کنند که از عسل، سیب، انگور و خرما نیز استفاده شود. چنانچه تمایل دارید در این زمینه بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله آیا آب چاق میکند را در مجله سورپرایز مطالعه کنید.

2.      فواید رژیم آب‌درمانی یا روزه آب چیست؟

آب‌درمانی باعث می‌شود کبد و صفرا از هرگونه مواد سمی پاکسازی شده و چرخه گوارشی نفس تازه‌ای بکشد. در فرایند آب‌درمانی به وضوح خواهید دید که عملکرد ریه، کلیه و روده‌ها نیز بهبود پیدا می‌کنند. با آب‌درمانی اصولی به بهترین شکل ممکن می‌توانید فقط با مصرف مقادیر مشخصی آب، لاغر شوید.

3.      آب‌درمانی چیست؟

آب‌درمانی یا هیدروتراپی یک روش درمانی است که برای بهبود آسیب‌های مفصلی ورزشکاران و روشی برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیدروتراپی هم با آب گرم و هم با آب سرد و در مواقعی نیز با ترکیبی از آب سرد و گرم انجام می‌شود. آب‌درمانی یک روش محبوب در میان ورزشکاران است که باتوجه به خروجی سریعی که از این روش حاصل می‌شود، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. از مهمترین مزایای آب‌درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش خون‌رسانی و گردش خون در بدن
  • جذب بالای اکسیژن توسط سلول‌ها
  • دفع سموم بدن
  • لاغری
  • عفونت‌ها مزمن

5 نکته مهم درباره مصرف آب و لاغر شدن

برای اینکه بدانید چگونه با آب لاغر شوید بهتر است 5 نکته‌ای که در ادامه شرح می‌دهیم را جدی بگیرید تا بتوانید فرایند لاغر شدن‌تان را تسریع کنید.

1.      کنترل اشتها با نوشیدن آب

افرادی که به چاقی مفرط دچار هستند، غذا‌های پرکالری‌ای می‌خورند و گاهی کنترل و مدیریتی بر خوراک خود ندارند. یکی از بهترین راه‌ها برای کم‌کردن اشتها یا بهتر بگوییم برای سرکوب‌کردن اشتها، نوشیدن آب قبل از غذاست. با نوشیدن 1 تا 2 لیون قبل از غذا، اشتهای خود را به راحتی کم می‌کنید و در ادامه بهتر و سریع‌تر می‌توانید با رژیم لاغری خود لاغر شوید.

توصیه می‌کنیم که در هر مرحله‌ای که آب می‌نوشید از آب سالم و گوارایی استفاده کنید. بهترین نوشیدنی برای تامین آب بدن آب معدنی است. با خرید گالن آب 10 لیتری، آب مورد نیاز برای 5 روز خود را تامین می‌کنید و در هر لحظه نیز، دسترسی سریعی به آب آشامیدنی سالم خواهید داشت.

2.      اگر تمایلی به نوشیدن آب ندارید، آب را طعم‌دار کنید

برخی از افراد تمایلی به نوشیدن آب ندارند. البته ممکن است آب بو و طعم داشته باشد و مشکل از افراد نباشد! در این خصوص بهتر است که مطمئن شوید که آب آشامیدنی شما آلوده نیست و از استاندارد‌های تصفیه برخوردار است. چنانچه می‌خواهید از فرایند تصفیه آب مطلع شوید پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر مقاله آب چگونه تصفیه می‌ شود را در وبلاگ سورپرایز مطالعه کنید.

بهترین آب برای شرب آب معدنی است. چنانچه تمایل به نوشیدن آب به دلیل طعم و بوی آب در شما از بین رفته، با خرید آب معدنی، چرخه‌ی نوشیدن آب خود را اصلاح می‌کنید. از طرفی با طعم دار کردن آب با نعنا، زعفران، سیب، خیار و یا هر میوه‌ای که دوست دارید علاوه بر تامین روزانه آب بدن، از یک نوشیدنی لذیذ و گوارا نیز لذت می‌برید.

3.      خنک بنوشید تا سریعتر لاغر شوید!

آب خنک سوخت و ساز بدن را به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهد. بدن همیشه در تلاش است تا تعادل دمایی را در بدن ایجاد کند و برای حفظ تعادل دمایی، کالری می‌سوزاند. با مصرف آب خنک به طور غیرمستقیم هم سوخت و ساز بدن خود را افزایش داده هم کالری بیشتری می‌سوازنید. همچنین با نوشیدن آب علاوه بر اینکه لاغری را برای خود به ارمغان می‌آورید، روده، کلیه، مثانه، صفرا و کبد خود را شستشو و پاکسازی می‌کنید.

4.      بیشتر آب بنوشید و بیشتر ورزش کنید

بطور کلی اگر ورزشی متناسب با شرایط وزنی و بدن‌تان در برنامه خود بگنجانید، سریع‌تر لاغر می‌شوید و به وزن ایده‌آل‌تان می‌رسید. درصورتی‌که ورزش را به منظور لذت بردن انجام دهید، علاوه بر اینکه با تنفس شدید و تعریق به سمت لاغری پیش می‌روید، یک فعالیت مفید و رضایت بخش را به دست می‌آورید.

ورزش کردن از گرفتگی عضلات جلوگیری می‌کند و با نوشیدن آب به میزان کافی بدن خود را هیدارته و به سمت داشتن بدنی ایده‌آل حرکت می‌کنید.

5.      به میزان کافی آب بنوشید

آب بهترین مکمل غذایی برای بدن است. بهتر است بدانید که 60 درصد وزن بدن، 80 درصد شش، 75 درصد ماهیچه‌ها و 64 درصد پوست از آب تشکیل شده است. آب تاثیر بسزایی در ایفای درست اندام و دستگاه‌های بدن دارد. ما بدون غذا تا 1 ماه می‌توانیم زنده بمانیم؛ اما بدون آب 1 هفته نهایتاً می‌توانیم دوام بیاوریم.

میزان آب مورد نیاز هر فردی بسته به محیط جغرافیایی، سن، نوع و میزان فعالیت و ده‌ها عامل دیگر بستگی دارد؛ اما بطور کلی بدن برای ایفای درست عملکرد اندام‌ها و دستگاه‌های خود، روزانه به 2300 سی سی آب سالم نیاز دارد. با نوشیدن آب کافی بدنی علاوه بر تامین آب مورد نیاز بدن، به سمتی پوستی شاداب‌تر و وزنی ایده‌آل‌تر حرکت می‌کنید.

آب؛ بهترین روش برای لاغر شدن

در این مقاله سوال چگونه با آب لاغر شویم را در زیر ذره‌بین بطور کامل بررسی کردیم. آب بدون شک بهترین و خاص‌ترین نوشیدنی جهان است. اما متاسفانه بیش از 700 میلیون نفر در سراسر جهان به آب سالم دسترسی ندارند. اما خبر خوب این است که آب معدنی که در دسترس‌ترین نوشیدنی جهان است، همه جا به سادگی در دسترس بوده و به راحتی می‌توانید با یک بطری مصرف یک روز آب خود را تامین کنید.

برای لاغرشدن با آب، می‌توانیم از رژیم آب 3 و 7 روزه استفاده کنیم و بهتر است قبل از اجرای روزه‌آب نیز حتما با متخصص تغذیه مشورت کنیم؛ چراکه هر بدنی با توجه به شرایطی که دارد رژیم لاغری متفاوتی را باید در پیش بگیرد. با نوشیدن آب سالم و گورا علاوه بر تامین آب مورد نیاز بدن خود، بدن خود را از سموم پاکسازی و به سمت داشتنی وزن و بدنی ایده‌آل نیز حرکت می‌کنید.

چنانچه شما نیز از آب به عنوان روشی برای لاغری خود استفاده کرده‌اید، در بخش کامنت‌ها تجربه خود را با ما و دیگر مخاطبان وبلاگ سورپرایز به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

نظرات شما برای ما بسیار سازنده است، خوشحال خواهیم شد نظرات خود را با ما در میان بگذارید و مارا در بهبود ارائه محصول و خدمات یاری فرمائید

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چگونه با آب لاغر شویم؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *