تامین ٥٠ درصد آب شرب تهران از منابع زیرزمینی

مقالات
1398.07.11
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت میزان بارندگی و ذخیره سدهای پنجگانه تهران، از تامین […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت میزان بارندگی و ذخیره سدهای پنجگانه تهران، از تامین ٥٠ درصد آب شرب تهران از منابع زیرزمینی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا بختیاری در دومین روز از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب با اشاره به رشد مصرف آب در استان تهران در تابستان سال جاری اظهار کرد: افزایش میزان مصرف به دلیل افزایش دما، تداوم روزهای گرم و وجود انگاره غلط بین مردم که امسال بحران آب وجود ندارد، بوده است.

میزان بارندگی و ذخیره سدهای تهران

وی در ادامه در مورد آخرین وضعیت بارندگی و ذخیره سدهای تهران توضیح داد:میزان بارندگی تهران در سال آبی گذشته ٣٨٧میلی بوده در حالی که این میزان در مدت مشابه سال قبلش ٢٤١میلی متر بوده است. در حال حاضر نیز ذخیره سدهای پنجگانه تهران ٩٢٠میلیون مترمکعب است درحالی که این میزان در مدت مشابه سال قبل ٦٥٠میلیون مترمکعب بوده است.

تهرانی‌ها رکورد مصرف آب را زدند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در ادامه با اشاره به میزان مصرف آب در تهران در تابستان سال جاری اظهار کرد:امسال رکورد مصرف آب با روزانه ٣.٧میلیون مترمکعب در تهران زده شد که در تاریخ مصرف آب شرب تهران بی سابقه بود.

بختیاری با بیان اینکه میزان مصرف آب امسال در تهران ٤.٥ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است، اظهار کرد:این درحالی است که میزان افزایش مصرف هر سال بین دو تا دو و نیم درصد بود.

وی با بیان اینکه ٢٠ درصد مصرف آب شرب کشور در تهران رخ می دهد، گفت: میزان مصرف آب شرب در تهران ١.٥ میلیارد مترمکعب و در کشور ٦.٧ میلیارد مترمکعب است.

وضعیت پروژه‌های آب و فاضلاب استان تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در ادامه در مورد برنامه‌های این شرکت توضیح داد: شرکت در شش ماه دوم سال ۴۷۰۰ میلیارد تومان پروژه کلنگ زنی می‌کند.

بختیاری ادامه داد:در این راستا ٨٥ کیلومتر رینگ جنوب تهران که از سد ماملو تا نزدیک پرند است کامل و توسط رئیس جمهوری  افتتاح می‌شود. با بهره‌برداری آن همه مناطق جنوب، جنوب شرق و جنوب غرب تهران به آب سد ماملو وصل می‌شوند.

تامین ٥٠درصد آب شرب تهران از منابع زیرزمینی

وی با بیان اینکه از ١.٥میلیارد مترمکعب آب شرب تهران، ٧٥٠ میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود، اظهار کرد:این درحالی است که همه دشت‌های تهران ممنوعه یا ممنوعه بحرانی هستند.

آخرین وضعیت طرح رینگ تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به طرح رینگ تهران گفت:اجرای این طرح به دلیل هماهنگی‌هایی که لازم دارد بسیار زمان بر است، اما رینگ درحال تکمیل است. این رینگ قبلا فقط نقاط بحرانی را در بر می‌گرفت اما مورد بازنگری قرار گرفت و همه نقاط را در بر می‌گیرد. ٧٠ درصد بودجه آن توسط شرکت و ٣٠ درصد توسط منابع دولتی تامین می‌شود. برای تکمیل آن به ١٥٠٠میلیارد تومان بودجه نیاز است.

بختیاری با بیان اینکه طرح جامع آب تهران در آستانه نهایی شدن است، توضیح داد:استان تهران حدود یک میلیارد و ٢٢میلیون مترمکعب آب سطحی دارد و برنامه‌ریزی‌ها به سمتی می‌رود که همه مناطق تهران از آب سطحی استفاده کنند.

نظرات کاربران

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

نظرات شما برای ما بسیار سازنده است، خوشحال خواهیم شد نظرات خود را با ما در میان بگذارید و مارا در بهبود ارائه محصول و خدمات یاری فرمائید

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تامین ٥٠ درصد آب شرب تهران از منابع زیرزمینی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *