تفاوت آب معدنی و آب آشامیدنی در چیست؟

مقالات
1397.04.03
پیش از آنکه به توضیح ویژگی های آب معدنی و آب آشامیدنی برویم، بهتر است با ویژگی های یک آب […]
تفاوت آب معدنی و آب آشامیدنی

پیش از آنکه به توضیح ویژگی های آب معدنی و آب آشامیدنی برویم، بهتر است با ویژگی های یک آب سالم آشنا شویم. از لحاظ استانداردها، آب سالم به آبی گفته می شود که فاقد هرگونه آلودگی های میکروبی بوده و سه ویژگی در آن بارز باشد : بدون بو ی خاص، بدون رنگ خاص و صاف و زلال باشد و اصطلاحا ناخالصی مشخصی نداشته باشد.

این شرایط ذکر شده شروط لازم برای تصمیم گیری درمورد قابل شرب بودن یا نبودن یک آب است اما شرایط دیگری مانند عدم وجود آلودگی های میکروبی و ویروسی، مواد سمی و عدم وجود مواد معدنی مضر نیز وجود دارد که شروط کافی برای تصمیم گیری درمورد نوشیدن آب بحساب می آیند. حالا که با تعریف آب سالم آشنا شدیم به سراغ معرفی آب معدنی و آب آشامیدنی و تفاوت های آنها برویم :

 

تفاوت آب معدنی و آب آشامیدنی

 

آب معدنی (Mineral Water):
به آبی گفته می شود که از منبع آب مستقیماً و بدون هیچ تغییر و تحولی بسته بندی میشود. این آب بسته به شرایط جوی در فصول مختلف، دارای درصد املاح متفاوت است. به عبارت دیگر در فصول کم بارش دارای املاح بیشتر و در فصول پربارش دارای املاح کمتر است. از این رو کنترلی بر املاح موجود در این آب ها نشده و به همین دلیل مصرف مستمر و بیش از حد این آبها باعث بروز بیماری های کلیوی شده و مصرف حداکثر هفته ای یک لیوان از این نوع آب توصیه میشود.

 

آب آشامیدنی (Drinking Water):
آب آشامیدنی آبی است که پس از استحصال از منبع آب، فرآوری شده و املاح و مواد موجود در آن کنترل می شود. املاح و مواد زاید گرفته شده و پس از طی چند مرحله، عاری از هرگونه باکتری و میکروب می گردد. از لحاظ بهداشت و سلامت و همچنین برای نوشیدن مستمر و روزانه، مصرف این نوع آب توصیه می گردد.

اکثر قریب به اتفاق آب های موجود در بازار معدنی بوده و سورپرایز افتخار دارد که یکی از تولید کنندگان آب آشامیدنی با تایید وزارت بهداشت در ایران است.

با نوشیدن آب آشامیدنی سورپرایز، سلامتی و نشاط را به خانواده خود هدیه کنیم.

نظرات کاربران

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

نظرات شما برای ما بسیار سازنده است، خوشحال خواهیم شد نظرات خود را با ما در میان بگذارید و مارا در بهبود ارائه محصول و خدمات یاری فرمائید

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تفاوت آب معدنی و آب آشامیدنی در چیست؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.